VanAnket.com Tarafsız Seçim Anketi | Van Belediye Başkan Adayları | Van Yerel Seçimleri | Van Seçim Sonuçları

Hoşgeldiniz, Bugün 23.10.2019
VanAnket.com  Tarafsız Seçim Anketi | Van Belediye Başkan Adayları | Van Yerel Seçimleri | Van Seçim Sonuçları
logo yanı
Ak Parti Tuşba’da Neden Kaybetti?
Ak Parti Tuşba’da Neden Kaybetti?

3 Nisan 2019 Çarşamba
Halen Ak Partinin Tuşba’da kaybettiğine inanamıyorum.

Belki kabus görüyorum diye gözlerimi kapatıyorum.

Ama gerçeklerden kaçmak mümkün değil.Maalesef Kalemiz olan Tuşba İlçesini kendi ellerimizle teslim ettik.

Belediye Başkan aday adayı süreci bittikten sonra ilk açıklanan İlçe aday listesine  tahammül edemeyenler apar topar Ankara’ya uçarak bazı güçlü isimlerinin acilen  değişmesini istediler.Bu isimlerin toplum tarafından karşılığı yok diye Ak Parti Genel Merkezi  yanılgıya düşürdüler.

Bu değişim talebi  üzerinden daha 2 saat geçmeden kısmen değişilen listeye bir Gazeteci ve bir  Vatandaş olarak  yanlış yapıldığını defaatle  bazı gerçekleri kamuoyuna sunmaya çalıştık.Hiçbir çağrımız kaale alınmayarak kendilerine yakın kişiler Başkan adayı gösterildi.

Perşembe’nin  gelişi Çarşamba’dan belliydi.   

İlk Açıklanan listede Vanın vizyonuna çok büyük katkılar sunabilecek iki Mimar adayının olması kentte büyük sevinçle karşılanmıştı.Genç, eğitimli,liyakatlı,başarıyı getirecek isimler budur! Heyacınını yaşarken birilerinin devreye girmesiyle yaşanan heyacanı ancak birkaç saat yaşayabildik. 

Ak Parti Tuşba İlçesinde İlimizin en büyük BURUKAN  aşiretine  mesup  ilçede 30’u aşkın köyü olan aynı zamanda Küresünni aşiretininde çok sevdiği bir şahsiyet olan  Mimar. Mehmet Nuri Başdinç listeden çıkarılarak yerine başka bir adayın  getirilmesi kaybetmenin en büyük nedenidir.

 Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan  belliydi, attığımız ara başlık değiştirilen  listeye binaendir.

Şimdi  kaybedilen Tuşba’nın hesabını kim verecek?

Ak Parti Genel Merkeze üzgünüz kaybettik mi diyeceksiniz.

Daha doğrusu 16 yıldır başat ülkemiz olmak üzere tüm Müslümanların lideri olan, yaptığı hizmetleriyle halkın gönlünde derin bir sevgi bırakan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ne diyeceksiniz.

Bu yazıyı yazarken hiç kimseyi hedefe koymadık.Hiçbir isim ile sorunumuz yoktur.Mesele memleket sorunu oluncada kimsede kusura bakmasın.

yerelvanhaber.com

EN ÇOK OY ALAN ADAYLAR
EN SON YORUMLAR
X